Eastern Waves: Warszawa-Oslo | Aktualności | O nas | Dystrybucja | Kontakt

pl/en

serie:
New Music in Eastern Europe Polish Radio Experimental Studio Populista Extras Polish Oldschool Kikazaru Pleasures -... --- .-..- -podobne płyty


Asi Mina: BIAŁO

Wydano: X 2014
Czas trwania: 23:59
CD | ecopack

1. Ja też
2. No no
3. Cudu
4. Tu do
5. A
6. Katastrofa jest od dawna. Była początkiem
7. Nago
8. Nie wstanę
9. Czego szukać, jak jest
10. Nic
11. Odbicia
12. Wagonu


JW Player goes here

BIAŁO to słuchowisko na podstawie tekstów Mirona Białoszewskiego pochodzących z książki Szumy, zlepy, ciągi wydanej przez PIW w Warszawie w 1989 roku. Zrealizowane zostało jesienią 2014 roku. Szumy, zlepy, ciągi to opowieść bardzo prosta. Odeszłam od nazwisk i nazw. Zaśpiewałam, czy powiedziałam tylko takie fragmenty, które - wydaje mi się - dotyczą nas wszystkich.
Z perspektywy czasu zupełnie naturalnym wydaje mi się fakt, że jako jedenastoletnia dziewczynka, uczennica szkoły muzycznej, zafascynowałam się pisaniem Mirona Białoszewskiego. To, jak traktował słowa i formę, było mi bardzo bliskie. Usłyszałam muzykę w słowach. Poznałam literaturę do słuchania.Te moje pierwsze doznania w kontakcie z poezją i prozą Białoszewskiego, przefiltrowane przez doświadczenia które niosę na plecach, w sercu, w głowie chciałam przekazać w swoim słuchowisku.

30 lat temu fascynowała mnie bardziej forma, którą Białoszewski stosuje. Teraz widzę inną, bardziej mroczną stronę. Czytam o życiu. O dylematach, pytaniach, strachu, doznawaniu mocnym, głębokim. Do bólu. Niemożności nazwania. Osobności. Klaustrofobii bycia w środku samego siebie i wynurzania się stamtąd od czasu do czasu, żeby złapać oddech i podglądnąć świat. Bardziej czuję, przeczuwam. Dotyka mnie to co pisze Pan Miron.

Asi Mina

 © Bôłt Records 2013| www.facebook.com/boltnewmusic | statut Fundacji 4.99